AKTİFMUTFAK

Aytaç İle Lezzet Serüveni

weras lesbian.javhihi
look here 3d hentai

Tavuklu Pilav

Malzemeler:

(3-4 kişilik)

2 tane bütün tavuk butu
2 su bardağı pirinç


2 su bardağı tavuk suyu + 1 su bardağı sıcak su
Tuz
1 yemek kaşığı tereyağı

Yapılışı:

Geniş bir tencereye tavuklar konur üzerlerine geçecek kadar su konur ve yumuşayana kadar haşlanır.Haşlandıktan sonra etler ayrı bir yerde didiklenir.Suyundan 2 su bardağı ayrılır.
Yarım saat tuzlu sıcak suda bekletilen pirinçler bol suyla durulanır.Pilav tenceresine tereyağı konur ve eridikten sonra yıkanmış pirinçler eklenir.Şeffaflaşana dek kavrulan pirinçlere 2 su bardağı sıcak tavuk suyu ve 1 su bardağı sıcak su eklenir.Tuzu ilave edildikten sonra kapağı kapatılır.Kaynamaya başlayınca altı kısılır ve 10-15 dk sonra pirinçler göz göz olunca altı kapanır.Üzerine temiz bir havlu veya kağıt peçete konup kapağı kapatılarak demlenmesi için 10 dk beklenir.Demlenen pilav tahta kaşıkla hafifçe havalandırarak pirinçleri ezmeden karıştırılıp üzerlerine didiklenmiş tavuk parçalarından konur ve  servis edilir.
Afiyet olsun….

Lahanalı İç Pilav(Yöresel-Karadeniz Yemeği)

Malzemeler:

2 su bardağı pirinç ( 3 su bardağı sıcak su )
Küçük bir lahana
2 tane havuç


2 tane kuru soğan
2-3 yemek kaşığı zeytinyağı
1 paket kuş üzümü
1 paket çam fıstığı
Tuz,Dolma baharı,tarçın,nane

Yapılışı:

Lahana ikiye bölünür ve yaprakları ayrılır.Derin bir kaba konur ve üzerine sıcak su eklenir.Yapraklar yumuşayınca şeritler halinde doğranır.
Kuş üzümleri sıcak suya konur ve şişmeleri için bir kenara alınır.

Derin bir tencereye kuru soğan yemeklik doğranır ve zeytinyağıyla kavrulur.Havuçlar incecik rendelenip soğanlara ilave edilir.Pirinç yıkanır ve kavrulmuş soğana ilave edilir.Üzerine suda bekleyen kuş üzümleri iyice yıkanıp eklenir.Dolma fıstığı ilave edilir.Pirinçler şeffaflaştığı zaman tuz ve baharatlar eklenip doğranmış olan lahanalar da eklenir ve 3 su bardağı sıcak su ilave edilir ve altı kısılarak pilav gibi pişirilir.
Soğuk olarak servis edilir.Aynı zamanda yöresel bir yemek olan lahanalı iç pilav özellikle Karadeniz bölgemizde çok yapılmaktadır.
Afiyet olsun….